Лейкоз у кішок – не вирок. Тривалість життя інфікованого вихованця залежатиме від форми та перебігу захворювання, умов утримання та годівлі, статусу імунної системи. Точніший прогноз можна дати тільки після отримання результатів обстежень. Загалом кішки з таким діагнозом можуть жити кілька років.

Загальні рекомендації щодо утримання інфікованих кішок

Хворого вихованця необхідно ізолювати від інших кішок, по можливості обмежити, а краще виключити стрес-фактори: різка зміна корму, переохолодження, зміна власника, переїзд. Хвору кішку не можна в'язати, оскільки вагітність забиратиме сили, можливо абортування, народження нежиттєздатного потомства. Навіть якщо кошенята з'являться здоровими, під час годування вони заразяться вірусом через молоко.
Хворі кішки небезпечні для здорових кішок, що оточують їх, оскільки активно виділяють вірус

Ящо ви спостерігаєте у вашої кішки хронічний гінгівіт, якщо вона стала менш активною, апатичною, якщо народжується не життєздатне потомство або кішка абортує, якщо ваша тварина не щеплена і гуляє на вулиці рекомендується звернутися до ветеринарного лікаря та провести діагностику вашого вихованця.
  Пам'ятайте, що специфічного лікування лейкозу у кішок немає. Тільки своєчасна імунізація, добрі умови утримання, повноцінне харчування, періодичні ветеринарні огляди допоможуть захистити вашого улюбленця від серйозного захворювання.

   Лікування вірусу лейкозу кішок

Терапія утруднена, оскільки розвиток симптомів лейкозу у кішки свідчить про поразку кісткового мозку. Це означає, що навіть при успішному результаті кішка залишиться носієм вірусу на все життя. Прогноз залежатиме від клінічної картини.

Для полегшення загального стану проводять симптоматичне та підтримуюче лікування:

• хіміотерапію - при новоутвореннях,

• антибіотики (Пенстреп, Ветримаксин, Цефтріаксон та інш.) - щоб усунути бактеріальні інфекції, що виникли 

• глюкокортикоїди - для регуляції імунної відповіді,

• у важких випадках – переливання крові.