Для лікування застосовують шампуні, спреї, краплі та нашийники. Шампунь наносять на вологу вовну, спінюють, залишають на 7 хвилин і потім змивають. Після шерсть треба вичісати спочатку великим, а потім і дрібним гребенем. Ефективно на будь-якій стадії хвороби можна застосовувати і дорослим псам, і цуценям. Але обов'язково чітко дотримуватися інструкцій!
Нашийник надягають на шию пса для постійного носіння. Добре допомагає в початковій стадії недуги і як запобігання зараженню. Якщо власоїдів багато – не впорається. Краплі наносяться на холку у точній відповідності до інструкції. Один з найбільш ефективних засобів – знищує паразитів та запобігає повторному зараженню. Має у складі інсектицид, що вбиває кліщів, та безпечний для псів. Спреєм обробляють шерсть на животі, на шиї та спині, стегнах та голові. Склад препаратів ідентичний тому, що у краплях. Тому їхня ефективність теж дуже висока. Крім того, якщо на шкірі пса є рани, їх слід обробити антисептиком. І оскільки паразити знижують імунітет тварини, до раціону варто додати і спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси:БІОСТІМ-40 Скайвет Білкова мінерально-вітамінна кормова добавка для собак ,вітаміни Браво для собак,вітаміни Канвіт,Аміновітолайн та інші.

                       Засоби для знищення власоїдів:

Краплі на холку - 
препарат у вигляді масляного розчину, який наноситься на холку тварини, де вона не зможе його злизати, накопичується у верхньому шарі епідермісу та діє до чотирьох тижнів. Найчастіше підходить для знищення не одного, а кількох видів паразитів. Підбирається залежно від розміру, ваги чи породи тварини. Способи нанесення та обмеження вказані в інструкції виробника.

 Краплі Скайвет Дог Протектор,краплі Зоосет,краплі Прінокат,краплі Фіприст,Краплі Селафорт ,Краплі ВЕКТРА 3D та інші.

Сучасні суспензії та таблетки комплексної дії - препарати застосовуються згідно інструкції з урахуванням ваги та стану тварини перорально.
Застосування протипаразитарних препаратів внутрішньо - це сучасний ,зручний спосіб,безпечний в порівнянні із препаратами які застосовують зовнішньо,бо виключається можливість слизування,змивання при купанні препарату.

Квадро ТАБ таблетки,Квадро Вет суспензія,Вормідекс гранули

Спрей від ектопаразитів - аерозоль, що розпорошується на шерсть тварини приблизно раз на місяць. Все залежить від рекомендацій виробника.

Спрей Скайвет з пропоксуром,Спрей фіприст,Спрей Зоосет,Екстразоль та інші.

• Нашийники інсектоакарицидні - Нашийник Скайвет Протектор,Нашийник Зоосет та інші.

• Шампуні протипаразитарні - Шампунь Скайвет  протипаразитарний з пропоксуром та інші.
 

Трапляються випадки, коли власники скаржаться на те, що незважаючи на проведену обробку, волосоїди у собак і котів з'явилися знову. Проблема не в якості антипаразитарних препаратів, а в тому, що паразити можуть до п'яти днів перебувати поза тілом тварини, наприклад у предметах догляду, іграшках або в лежанці, підстилці, м'яких меблях. Якщо своєчасно не провести обробку навколишнього простору, власоїди повернуться.

 Ефективні засобі, які застосовують при обробці приміщень від паразитів: Екстразоль аерозоль,Неостомазан розчин,Стоп-інсект розчин,Ектосан розчин,Дельтаметрін розчин, та інші.