Триходектоз – це паразитарна хвороба у собак, в результаті якої тварини страждають на свербіж, облисіння, розвиток загальної слабкості. Провокує таку недугу кліщ, яку називають власоїдом. І окрім зазначених симптомів, він здатний викликати загострення хронічних хвороб, принести інфекцію чи сприяти виникненню анемії.
Кліщ-власоїд - це комаха (довжина - до 2 мм), що не має крил. Як він виглядає? Тіло вкрите щільним жовтим хітином і сплющене в дорсовентральному напрямку. Голова чотирикутної форми, плоска, а шириною перевершує область грудей. Груди, у свою чергу, мають три сегменти, до яких кріпляться по дві лапки з крихітними кігтями. Черево складається з дев'яти сегментів. Візуально кліщ-власоїд схожий на вошей, але відрізняється від них не тільки формою голови, а й будовою рота, що діє за гризучим типом.
Симптоматика розвивається швидко, адже кліщі живляться відразу, ледь потрапивши на шкіру. Характерні ознаки наявності паразитів включають: сильний свербіж в районі хвоста, шиї, стегон і вух, шкіра при цьому червоніє, а через день-другий з'являються ранки з поганою чесоткою; шерсть пса тьмяніє, скочується в ковтуни, а у короткошерстих порід - стовпиться з неохайним виглядом; якщо не розпочато лікування, виникають залисини (що може бути також ознакою лишаю); вихованець втрачає апетит, стає неспокійним, позбавляється сну, і постійно хоче пити. Якщо не потурбуватися про терапію, то триходектоз призведе до розвитку: алергії; дерматитів; бактеріальних та грибкових інфекцій. Крім того власоїди переносять лептоспіроз - дуже небезпечне для псів захворювання: від нього за кілька днів вмирають щенята.