Чим раніше буде виявлено проблему, тим легше буде зберегти птицю та вилікувати їх. Для боротьби з ожирінням необхідно застосовувати комплексну терапію, яка включає дієту і лікарські препарати.
Годувати птаха потрібно 2 рази на день - вранці та ввечері. Використовувати низькокалорійний комбікорм. Збільшити кількість споживаних птахами вітамінів. Обмежити добову норму годівлі. Необхідно забезпечити поголів'я великою кількістю свіжої очищеної води, оскільки без неї неможливе правильне функціонування травної системи та організму загалом.
Потрібно надати птахові можливість рухатись, тобто організувати вільний вигул. Активність у комплексі з дієтою забезпечить чудовий результат у короткий термін.
Крім цих загальних заходів необхідно покращити роботу печінки. Перш за все, це пов'язано із застосуванням ліпотропів та збільшенням рівня вмісту деяких вітамінів та мікроелементів. Для синтезу фосфоліпідів можуть бути використані такі «сировинні матеріали»: лецитин, холін, інозитол, бетаїн та метіонін. Значна кількість важливих фосфоліпідів вже є в лецитині, тому його часто використовують при розробці так званих гепатопротекторів. Іншою перевагою є те, що лецитин дещо знижує апетит, що корисно при боротьбі з підвищеним споживанням корму. Метіонін і бетаїн фактично є попередниками холіну, а вітамін В12 та фолієва кислота стимулюють конверсію їх у холін. Селен у дозі 1 мг/кг у поєднанні з метіоніном у кількості 0,5 г/кг корму також можна використовувати для профілактики захворювання.