Для лікування потрібні такі препарати: Івермектин, Дектомакс, Амітразин. Ефективно впливає нанесення однієї дози фосмету на спину та половини дози у вуха. Розчином амітразу слід акуратно обприскати свиню та помістити у вуха. Через 7-10 днів це вб'є яйця та личинок кліщів. Івермектин вводять підшкірно, внаслідок чого гинуть кліщі у вухах та на шкірі.
Для свиней, у вухах яких є болячки, лікування повторюють через 14 днів. Застосування дорамектину відбувається приблизно за тією самою схемою.
Профілактику корости проводять у свиноматок перед опоросом, у вилучень і у свиней на дорощуванні перед їх переміщенням.
Свиней, що знову завозяться, слід ізолювати на фермі і провести курс лікування, вводячи ліки в корм або парентерально. Свиней, які пройшли курс лікування, потрібно перевести в чисте приміщення, тоді їх щоденне приріст і ефективність конверсії корму покращаться на 8-10%.
Для знищення кліщів на фермі використовуйте вищезгадані препарати. Якось проведений курс лікування слід повторити, як мінімум, через 13 днів, не забуваючи при цьому прибирати в приміщенні свиней або обприскувати його амітразом. Слідкуйте за тим, щоб ремонтне стадо заразилося коростою.