Лікування: Специфічних засобів немає. Застосовують аерозолі йодистих препаратів, хлорскіпідар, антибіотики широкого спектра дії.

Для специфічної профілактики використовують вакцину Нобіліса ІЛТ. Вакцина вводиться інтраокулярними, інтраназальними методами. Необхідно забезпечити попадання однієї краплі у вічі для одного птаха. Флакон з підключеним краплеутворювачем тримати в перевернутому положенні для забезпечення потрібного розміру краплі та запобігання втраті вакцини.
шляхом аплікації на кон'юнктиву, втирання в клоаку (найпоширеніший метод) і в пір'яні фолікули, інтраназально, аерозольно. Після вакцинації у птахів можуть бути ускладнення, особливо при утриманні їх у холодних приміщеннях. Вакцинований птах рекомендується утримувати ізольовано. Для попередження хвороби охороняють благополучні господарства від занесення вірусу із новопридбаним птахом, кормами, інвентарем, транспортом. У разі хвороби накладають обмеження на господарство, забороняють ввезення та вивезення птахів; умовно здорових птахів вакцинують. В інкубаторі роблять санітарну перерву. Проводять дезінфекцію інкубаторів та приміщень для птахів, інвентарю, території. Молодняк вирощують ізольовано.