Оглянувши тварину та взявши кров на аналіз,  призначають ларингоскопію, за результатами якої, за підтвердженням діагнозу, прописується терапія. При сильному набряку глотки кішці роблять трахеотомію. При підтвердженні діагнозу призначається лікування залежно від причини, що спричинила захворювання.

Якщо хвороба спровокована алергією, слід визначити алерген, інакше терапія не дасть результатів. Позбутися алергічної форми хвороби можна за допомогою антигістамінних препаратів. Для уникнення ускладнень лікувати ларингіт необхідно із застосуванням антибіотиків  (Кобактан,Сінулокс,Енрофлоксацин,інш.). Призначають вітаміни (Плацестім), протизапальні(Мелоксивет) та болезаспокійливі препарати. Для полегшення дихання використовують краплі з вмістом ментолової, персикової та обліпихової олій. Тривалість лікувального курсу – 7 днів.

Лікування цього захворювання передбачає також обробку слизової оболонки гортані розчином фурациліну,та іншими дезінфікуючими засобами.
Своєчасні методи лікування полегшать перебіг хвороби вихованця, суттєво прискорюючи процес одужання.
У разі виникнення цього захворювання слід також скоригувати харчування. З раціону необхідно виключити грубий і сухий корм, щоб не дратувати слизову оболонку горла. Годувати вихованця треба рідкою злегка підігрітою їжею (бульйон, каша). Воду для пиття також бажано трохи підігріти.