Усувають причину та вживають заходів для лікування основного захворювання. При гострому гастриті тваринам призначають голодну дієту на 24 год і промивання шлунка 0,9% розчином хлориду натрію або 0,05% розчином молочної кислоти. Після голодної дієти тварин слід годувати невеликими порціями та багаторазово протягом дня.
Їжа має бути переважно вареною, м'якою, у вигляді пюре з додаванням слизових відварів (насіння льону), м'ясне пюре в малих кількостях, виключаються жири та сирі овочі.
У важких випадках вживають заходів, спрямованих на припинення блювання, а також усувають зневоднення шляхом парентерального введення 0,9%-ного хлориду натрію, розчину Рінгера-Локка, розчину Хартмана, 10%-ного розчину хлориду натрію та 5%-ного розчину глюкози.
Для зв'язування кислоти та запобігання слизовій оболонці призначають препарати вісмуту (40-80 мг/кг 3 дозами).
При суттєвих ураженнях слизової оболонки шлунка застосовують антибактеріальні препарати (стрептоміцин, гентаміцин, амоксицилін, метронідазол у відповідних дозах).
Забезпечують добову потребу тварин у вітамінах групи В, а також природних антиоксидантах (вітамінах С, А, Е).
Для нейтралізації запорів рекомендовано мигдальне масло, жостер, мономіцин, ізафенін, рицинова олія, сульфат магнію, вазелінове масло, біоміцин, корінь ревеню, сульгін, сульфат натрію та ряд інших препаратів у дозуванні, погодженій з ветлікарем.
Лікування хронічного гастриту проводиться з урахуванням тих самих принципів, що і при гострих гастритах з дотриманням суворої дієти. Часте годування тварини строго дозованими порціями у поєднанні з прийомом полівітамінних комплексів, скорочення контактів з іншими тваринами та людьми, щоб уникнути зайвих стресів.
При зниженому вмісті в організмі соляної кислоти (гіпоацидний гастрит) рекомендовано додавати в їжу сік подорожника, карловарську сіль, бетацид, абомін, кватерон, панкреатин та інші препарати.