Лікування генералізованого демодекозу має бути комплексним. На додаток до ефективної акарицидної терапії необхідне лікування супутньої бактеріальної інфекції шкіри, ендопаразитизму та лежачого в основі системного захворювання, для того, щоб максимізувати ймовірність успішного лікування.
Для всіх собак з генералізованим демодекозом та вторинною бактеріальною інфекцією шкіри рекомендується відповідна оральна антибіотикотерапія та одночасна місцева антимікробна терапія.


МАРФЛОКСИН ТАБЛІТКИ.

Застосовують тваринам 1 раз на добу, індивідуально, у роздробленому вигляді з кормом або примусово вводять на корінь язика в добовій дозі 2 мг марбофлоксацину на 1 кг маси тварини.

Тривалість лікування собак становить від 7 до 14 днів, кішок – від 3 до 10 днів, залежно від перебігу захворювання. Особливостей дії лікарського препарату при його першому застосуванні та скасуванні не встановлено. Слід уникати перепустки чергової дози препарату, т.к. це може призвести до зниження терапевтичної ефективності. У разі пропуску однієї дози застосування препарату відновлюють у тій же дозі та за тією ж схемою.


Енроксил таблетки застосовують собакам та кішкам перорально індивідуально у роздробленому вигляді з кормом або вводять примусово на корінь язика у добовій дозі 5 мг енрофлоксацину на 1 кг маси тварини, що становить:

  • одна таблетка масою 0,055 г (15 мг енрофлоксацину) на 3 кг маси тварини,
  • одна таблетка масою 0,183 г (50 мг енрофлоксацину) на 10 кг маси тварини,
  • одна таблетка масою 0,55 г (150 мг енрофлоксацину) на 30 кг маси тварини.

Добову дозу можна розділити на два прийоми.

Тривалість курсу лікування становить 5-10 діб.
Мільбецима оксим ліцензований для лікування демодекозу собак у деяких країнах у дозі 0,5-2 мг/кг міститься у препараті МІЛПРАЗОН.

 

Масса
  животного 
 
Для щенков и маленьких собак весом до 5 кг
(овальные таблетки с содержанием
мильбемицина оксима - 2,5 мг и
                                                             празиквантела - 25 мг)       
                                            
Для собак весом более 5 кг
                           (круглые таблетки с содержанием                           
мильбемицина оксима -12,5 мг и
празиквантела - 125 мг)
  > 1 - 5 кг 1 таблетка  
  > 5 -10 кг 2 таблетки 1 таблетка
  >10-25 кг 2 таблетки 1 таблетка
  >25—50 кг 2 таблетки 2 таблетки
  >50-75 кг 2 таблетки 3 таблетки

 

Моксидектин дослідження виявили, що форма спот він більш ефективна для молодих собак з більш легкими формами захворювання. Щотижневе лікування показало кращі результати, ніж обробка 1 раз або 2 рази на місяць.

На підставі цих результатів інструкцію до цього препарату було змінено: рекомендується щотижневе призначення у багатьох країнах, де він застосовується для лікування демодекозу.

В даний час форма спот він, що містить 2,5% моксидектин і 10% імідаклоприд може бути рекомендована для щотижневого застосування у собак з виникненням демодекозу в молодому віці та легких формах захворювання. Міститься у препаратах Вормазол, Адвокат.
Дектомакс (Dectomax) 0,1 мл на 16 кг із вітамінами групи В.


Також використовують гепатопротектори такі як Карсілін та Тіопротектин.

Призначають пробіотики, такі як Пробіонайс для відновлення мікрофлори кишечника.

І вітамінні препарати Плацевіт, Фосбевіт, Катозал.