На початку захворювання з'являються сильний свербіж, собака свербить кілька годин поспіль. Потім стає видно почервоніння біля основи волосся. Через кілька днів на місці почервоніння виникають бульбашки з вмістом спочатку цегляного, а потім глинистого кольору. Протягом 3-4 діб у місці поразки випадає шерсть, бульбашки лопаються, звільняючи смердючий вміст. Так проявляється гнійничкова, або пустульозна форма демодекозу. За наявності менше п'яти плям випадання волосся говорять про локальну поразку. Якщо на тілі собаки видно 5 та більше плям, діагностують генералізовану форму.
Часто на тілі виявляють сухі лусочки, що склеюють шерсть. Лусочки можуть нагадувати бруд, висівки або риб'ячу луску, що вигоріла на сонці. Через кілька днів лусочки відпадають разом із шерстю собаки. Під ними видно гній.
У важких випадках собака пригноблена, відмовляється від корму. Температура тіла може знизитися до 37 градусів.
Клінічно демодекоз проявляється в лускатій (сквамозній) та пустульозній формі (підемодекоз), що супроводжується утворенням дрібних гнійничків (пустул); деякі автори виділяють ще папульозну форму, коли виникають більші запальні вогнища (папули). Часто хвороба протікає у змішаній формі. Поразка лап визначають як підемодекоз, вух - як отодемодекоз.
Захворювання майже завжди супроводжується вторинними мікробними та грибковими інфекціями.