Хворих собак рекомендується обігрівати лампами солюкс, застосовувати ультрафіолетове опромінення, аероіонізацію. Як антимікробні засоби застосовують антибіотики та сульфаніламідні препарати. Перед застосуванням бажано провести їх підтитрування до мікрофлори, що виділяється. Останню одержують у великих собак за допомогою трахеобронхіального зонда Корікова, а у дрібних — за допомогою ватного тампона на дерев'яній паличці (з гортані).
Як відхаркувальний та розріджуючий ексудат засобів усередину собакам і кішкам застосовують насіння анісу, кмину, кропу, ягоди ялівцю, малини, квітки липи, в дозах 0,5-3,0 г, пертуссин по одній столовій ложці собакам, а кішкам по 1/ 2 столові ложки разом 2 рази на день 3 дні поспіль, терпінгідрат по 0,2-0,3 г на тварину, бромгексин по 0,15-0,2 мг/кг 3 рази на добу. При сильному хворобливому кашлі призначають протикашльові препарати (глауцину гідрохлорид внутрішньо собакам по 0,8-0,9 мг/кг 2-3 рази на добу, бронхолітин по 1-3 мл, тусупрекс по 0,25-0,3 мг/кг та ін).
Як бронхолітичні засоби застосовують теофілін, асмофіл або теолікс внутрішньо собакам по 10-16 мг/кг 2-4 рази на добу, еуфілін, ефедрину, амінокардон, діафілін або амофілін внутрішньо собакам по 10-20 мг/кг або підшкірно по 5-1 мг/кг. Для зменшення порізності кровоносних судин застосовують препарати кальцію та аскорбінову кислоту.
Хороший терапевтичний ефект отримують від новокаїнової блокади зірчастих вузлів (її проводять по черзі ліворуч і праворуч, тому що двостороння блокада може призвести до смерті), використання детоксикаційної терапії із застосуванням глюкозосольових та декстранових препаратів.