Сліпота у котів це патологічний стан, пов'язаний з повною втратою твариною зору або його серйозними порушеннями. Вона може настати раптово або розвивається повільно. У першому випадку тварина втрачає орієнтацію, у другому - досить успішно пристосовується до порушення зору. сліпота може бути набутою і вродженою. Тварина може осліпнути на одне око або на обидва. Причин для розвитку цієї патології досить багато. Дуже важливо на ранніх стадіях помітити зміни в поведінці тварини і звернутися до фахівця. 

Ознаки сліпоти у кішок такі:

  • невпевнена хода;
  • зіткнення з предметами;
  • відмова від стрибків;
  • труднощі при контролі послідовних кроків, кішка починає бігти і раптово зупиняється;
  • очі тварини не світяться в темряві;

Котячі прекрасно орієнтуються в сутінках, при мінімальному надходженні світла, тому добре бачать вночі. Але якщо джерел світла не буде зовсім, тварина поводитиметься як сліпа. Тому що не зможе розпізнати навколишні предмети.

Коти погано розрізняють предмети, що знаходяться на невеликій відстані перед їхніми очима. Оптимум, на якому вони прекрасно бачать, 2-6 метрів. Усе, що знаходиться ближче, вони досліджують за допомогою нюху і дотику. Тому кішка, що тикається носом у миску з їжею, зовсім не сліпа. Вона досліджує їжу, визначає її придатність і температуру.

Причиною сліпоти може стати травма власне ока або струс мозку. Оптичний неврит або запалення зорового нерва може бути спричинене процесами демієлінізації нервової тканини або інфекційними агентами, що вразили нерв. Залежно від виду невриту може бути звуження полів зору, болючість під час руху очного яблука та повна сліпота. Гіпертензія може стати причиною раптової сліпоти та призвести до повільного зниження зорової функції. У разі різкого підвищення тиску у кота пошкоджуються дрібні судини, кров проникає в тканини поза судинами. Це може послужити поштовхом для відшарування сітківки, внаслідок чого кішка сліпне. У деяких тварин під час різкого підйому цифр АТ, спостерігається крововилив у передню камеру ока. Таку гематому легко помітити неозброєним оком. Гіпертензія одна з найчастіших причин сліпоти у кішок.

Зміни зору у кішок з віком невідворотні. У тварин може атрофуватися сітківка. Це стає причиною поступового згасання зорової функції. Новоутворення в оці і ті, що зачіпають зорові центри в мозку, також можуть стати причиною зниження і повної втрати зору. Глаукома - це збірна назва, що об'єднує групу патологій, в основі яких лежить збільшення внутрішньоочного тиску. У цьому випадку кішка страждає від головного болю, стає дратівливою, поле зору серйозно звужується, аж до повної сліпоти. Уражене око збільшується в розмірі, вибухає з очниці. Запальні захворювання рогівки (кератит), судинної системи ока (увеїт) можуть стати причиною втрати зору котом. При цьому відзначається помутніння очей у кішки, сльозотеча і часте вмивання. Хворе око тварина активно тре лапкою.

Катаракта призводить до зниження, а з часом і до повної втрати зору.  Діабету, деякі види хламідій викликають важке захворювання очей у котів і можуть стати причиною сліпоти.

Для діагностики погіршення зору проводять:

  • забір біологічних рідин (кров, сеча) на аналіз;
  • вимірювання АТ;
  • огляд очей кота за допомогою офтальмоскопа.