Раною називається таке ушкодження органів, що відбувається з порушенням цілісності шкіри чи слизової оболонки. Основні ознаки, за якими можна відрізнити рану від іншого виду травми – це болючість, кровотеча та зяяння. Ступінь виразності кожної з цих ознак залежить від типу рани та предмета, яким вона нанесена.

Вирізняють кілька типів ран: 

  • Різані рани у кішок – результат травми гострим предметом (ніж, бритва), рана, як правило, відкрита. Тканини руйнуються мінімально, краї рани зазвичай рівні та гладкі. Найчастіше такі рани у кішок гояться без ускладнень.
  • Колоті рани – результат травмуючої дії тонкого гострого предмета (наприклад, спиці або шила). Для колотих ран характерна велика глибина при вузькому отворі. Дуже часто у кішок загоєння ускладнюється тим, що у глибокої рани краї зростаються, заважаючи тим самим відтоку, в цьому випадку необхідний дренаж. 
  • Рублені рани - з'являються в результаті сильної дії гострого предмета під кутом до тканин, супроводжуються широким зяєм і забиттям тканин. Такі рани – щось середнє між різаними та забитими. Вони викликають сильний біль та значні кровотечі. 
  • Забиті рани – результат удару тупого предмета на поверхні тіла великої площі. М'язова тканина розморожена, просочена кров'ю, життєздатність порушена, можливий некроз. Велика небезпека інфікування рани.
  • Розмозжені рани - схожі на забите, але пошкодження сильніше і ширше. Рана широко зяє, м'які тканини роздавлюються, іноді роздавлюються кістки. У рани нерівні краї, кровотеча не сильна. - Рвані рани у кішок з'являються внаслідок розриву шкірних покривів. Якщо клапоть шкіри відірваний повністю або здебільшого, рана називатиметься скальпованою. Краї рани, як правило, нерівні, широке зяяння, є сильний біль і кровотеча.
  •  Укушені рани, як зрозуміло з назви, – результат укусів інших тварин. Їхня особливість, на яку варто звернути увагу, – інфікування мікрофлорою ротової порожнини тварини. Саме тому при укушених ранах велика ймовірність ускладнень. Крім того, деякі інфекції (наприклад, сказ) передаються при укусах. 
  • Отруєні рани – результат потрапляння токсичної речовини до ранової порожнини. Вони виникають як через укус змії або іншої отруйної тварини, так і при попаданні в рану отруйної речовини, наприклад, побутової хімії. 
  • Вогнепальні рани – результат пострілу в кішку з пістолета чи рушниці. Існують також змішані рани, які поєднують у собі ознаки кількох видів: колото-різані, рвано-забиті. 


За наявності мікрофлори рани поділяють на асептичні та інфіковані. Свіжі рани у кішок мають певні ознаки. Це наявність зяючого отвору, садна, порізу. Зазвичай є кровотеча, при різних типах ран вона може бути невеликою або, навпаки, сильною. Місце поранення стає болючим. Якщо рана у кішки на лапі, вона починає накульгувати. Зазвичай з'являється набряк. Якщо рану вчасно не обробити, до неї можуть проникнути патогенні бактерії. Така рана називається інфікованою, у ній розвивається нагноєння. Тоді виникають додаткові симптоми: із ранової порожнини виділяється гній, починається лихоманка. Якщо рана закрита, гній накопичується всередині, з'являється абсцес.