Симптоми ожиріння та діагностика

  Визначають хворобу, переважно діагностуючи показник ваги тварини за спеціальною шкалою.  Ветлікар здійснює обстеження тварини, промацуючи ділянки ребер, попереку, хвоста та голови.  Далі отримані результати прирівнюються до фактичних стандартів кожної породи окремо.  При ожирінні вага тіла перевищує нормальне значення 15%.
  Перше, на що важливо звертати увагу при ожирінні стерилізованих кішок та звичайних – це маса тіла. Вона залежатиме від віку та породи. Більшість здорових дорослих кішок важать 4-5 кг. Мейн-куни, норвезькі лісові можуть важити 6-8 кг і не мати надмірної ваги. Є дрібніші породи, наприклад, сіамські або сінгапурські, для яких нормою буде маса 3-4 кг.  
Кондиція кота визначається візуально і на дотик. При нормальній вазі легко промацуються ребра та хребет, помітна "талія". Кіт активний та допитливий, багато грає.
У огрядного вихованця всі кісткові виступи вкриті жиром. Не можна намацати ребра та хребці. При огляді зверху кіт схожий на кабачок: груди, талія та стегна зливаються та візуально не поділяються. Живіт сильно обвислий.  
Додаткові ознаки зайвих кілограмів:

хода "перевалку" - кіт пересувається ліниво і мляво;

швидка стомлюваність - вихованець мало рухається, уникає активних ігор;

задишка - утруднене дихання, особливо під час фізичних навантажень, за спекотної погоди;

майже непомітне дихання - якщо кішка лежить на боці дихальних рухів ледве вловимих.

Якщо ви виявили подібні симптоми у вашого улюбленця, необхідно звернутися до лікаря для призначення дієти для кішок при ожирінні.

Діагностика

Перш ніж призначити дієту, ветеринарний спеціаліст проводить діагностику ожиріння у кішок . Ретельно оглядає тварину, збирає анамнез (дані про харчування, спосіб життя, розпорядок дня, перенесені хвороби та ін.).
Причиною зайвої ваги можуть бути різні захворювання, тому призначаються додаткові дослідження:

загальний та біохімічний аналізи крові;

аналіз сечі;

ультразвукове сканування грудної та черевної порожнини, рентген, ЕКГ.