Кісти - сферичні порожнинні утворення, що виникають у тканинах яєчників. Кістозна хвороба яєчників у корів зазвичай спостерігається у перші два місяці після отелення. Кісти яєчників характеризуються як структури діаметром понад 2,5 см, що залишаються в яєчнику протягом понад 10 днів. Основні категорії кіст: фолікулярні кісти, лютеїнізовані фолікулярні кісти та кістозні жовткові тіла.
Фактори, що привертають до кістозних яєчників, включають метаболічні захворювання, негативний енергетичний баланс, високу продуктивність, затримку плаценти, дистацію, стрес та генетику.
Фолікулярні кісти виникають внаслідок недостатності овуляції та лютеїнізації. Лютеїнізація - це структурні та біохімічні зміни, що відбуваються у фолікулі після овуляції. Фолікулярні клітини, які колись продукували естроген, перетворюються на лютеїнові клітини нового жовтого тіла, які виділяють прогестерон. Фолікулярні кісти являють собою блістероподібні структури, мляві на дотик. Лютеїнова кіста твердіше на дотик, ніж фолікулярна кіста. Симптоми. Патологічне поведінка еструсу є найпомітнішою ознакою кістозної хвороби яєчників. Це включає постійний етрус, укорочені інтервали еструсу або відсутність циклу - аноерус. Остання, безумовно, найпоширеніша ознака. Німфоманія є найменшою поширеною клінічною ознакою, пов'язаною з кістозними яєчниками.
Діагноз ставлять виходячи з спостереження поведінкою корів та його ректального дослідження.