Профілактичні заходи мають бути спрямовані на запобігання занесення збудника ззовні. Тут важливо вибрати якісний дезінфікуючий препарат, який забезпечуватиме надійний захист тварин від патогенів. Вірус РРСС не може встояти проти всіх засобів, що дезінфікують, вбивають патогенів другої групи стійкості. Ефективно себе показав препарат Вулкан. Можна використовувати як для аерозольної дезінфекції (метод термального розпилення, приладом типу Dynafog), так і методом замочування. Для профілактичної дезінфекції використовують 0,3% водний розчин препарату з розрахунку 0,2 – 0,3 л на 1 м² площі. Експозиція складає щонайменше 30 хвилин.

 

Обладнання другого ярусу (поверху) у відокремленому відділенні, дає можливість додаткового контролю над позитивними на РРСС поросятами. Це дозволить створити для уражених поросят необхідні умови, такі як додаткове тепло та годування ЗЦМ (замінниками незбираного молока). ЗЦМ як натуральний імуностимулятор і біотичний препарат, простимулює специфічну і не специфічну імунну систему. Це допоможе імунній системі краще та швидше реагувати при патогенній інвазії. Що особливо важливо при РРСС, оскільки дуже висока ймовірність розвитку ко-інфекцій. Обов'язково потрібно стежити за температурою в приміщенні: вона повинна бути не менше ніж 21 градус.

Для створення імунітету використовують вакцину Порциліс PRRS

 

ЗАХОДИ ПРЕПАРАТИ ЗАСТОСУВАННЯ ДОЗА
Вакцинація проти РРСС Вакцина Порциліс PRRS Перша вакцинація: все поголів'я одразу прищепити дворазово з інтервалом 4 тижні. Для кожної свиноматки та кнура використовувати окрему голку. Поросятам під свиноматкою старше 21 дня використовувати одну голку на гніздо.
Наступна вакцинація 1 раз на 4 місяці
Наступна вакцинація на другий рік: свиноматкам на 60-70 день поросності. Ремонтним свинкам за 7 тижнів до случки та повтор за 3 тижні до случки. Кнури один раз на 6 місяців. Позитивно реагуючих кнурів бажано вибракувати.
2 мл внутрішньом'язово в ділянку шиї