Попередити утворення жовтих тіл у яєчниках допоможе збалансоване годування, створення тварин хороших умов утримання при раціональному застосуванні лікарських, особливо гормональних препаратів. Необхідно звертати на умови утримання тварин та організацію моціону у зимовий період.
Особлива увага на оптимальну наявність у раціоні білків, мінеральних речовин та вітамінів. Затримка жовтого тіла у яєчниках тісно пов'язана з патологічним станом матки. При різних запальних процесах у матці (ендометрит, міометрит, параметрит) затримання посліду, субінволюції матки, травмах чи наявності у матці частин мацерованого плоду в яєчниках виявляється персистентне жовте тіло. Тому важливо профілактувати та лікувати ці захворювання у корів.
Спочатку необхідно вилікувати всі форми та стадії ендо-, міо-, пара-, периметритів та сальпінгітів. Після цього жовте тіло може розсмоктатися і почнуть дозрівати фолікули. Перш ніж лікувати тварину з ПШТ, необхідно діагностичними методами виключити наявність у статевих органах клінічних та прихованих запальних процесів. За наявності призначити інтенсивну комплексну терапію встановлених захворювань.
Етапи профілактики персистенції жовтих тіл складаються з: профілактики кетозів та ацидозів, патологічних пологів, післяпологових та гінекологічних захворювань.