Безумовно, найдієвіший спосіб захиститися від класичної чуми свиней – вакцинація. Існує 4 живі вакцини проти класичної чуми свиней, які забезпечують захист від КНС. Вакцинацію свиней проти чуми проводять щорічно. Однак не завжди щеплення здатне повністю вберегти тварину від зараження (наприклад, якщо контакт із переносником відбувся під кінець терміну дії вакцини), у деяких випадках зараження відбувається, але хвороба проходить легше, часто – в атиповій формі.
Також не зазначено впливу вакцини від чуми свиней на поросят при щепленні свиноматок у період поросності.

Використовують вакцину. СУІМУН КЧС ЛК-М:
свиноматок і кнурів - за 15-10 днів до злучки;
поросят – двічі, спочатку у віці 45-60 днів із ревакцинацією у 80-100 днів.
Надалі свиней вакцинують раз на рік.


Загальні методи профілактики

Крім вакцинації, запобігання чуми свиней передбачаються такі загальні заходи профілактики:

  • Ретельний контроль за новоприбульцями. Після прибуття на ферму усі тварини мають приєднуватися до стада лише після місяця карантину. Якщо ж інфекція виявлена не буде, тварини, які знову прибули, повинні бути щеплені.
  • Усі побутові прилади, одяг співробітників, підстилки та транспорт для перевезення тварин час від часу повинні проходити дезінфекцію.
  • Ферма повинна бути оснащена гарною огорожею та щоб уникнути проникнення на територію тварин-переносників (собак, кішок, диких звірів).
  • Вся їжа та вода, що надходить у годівниці, повинна проходити процедуру знезараження.
  • Періодично повинні проводитися процедури знищення гризунів, оскільки щури дуже часто є переносниками інфекції. Важливо пам'ятати про те, що переносити вірус можуть і дощові черв'яки.

У разі ж, якщо зараження на фермі все ж таки відбулося, то на ферму, де було виявлено чуму свиней, карантин накладається негайно. Продовжуватися він повинен до 40-го дня після забою або відмінка останньої інфікованої тварини. Після цього має бути проведений санітарний контроль, дезінфекція всіх приміщень та предметів, які контактували зі свинями.