Заходи профілактики інфекційних захворювань та кішок та котів досить прості: своєчасна вакцинація, дотримання гігієни та зміцнення імунітету тварини. Захиститися від інфекцій на 100% неможливо, але правильне харчування, високий рівень рухової активності та чистота в будинку разом із щепленням дозволять знизити ризик зараження до мінімуму.
 З метою імунопрофілактики застосовують асоційовані вакцини проти герпес-вірусних, каліцівірусних та хламідійних інфекцій: Вакцина Феліген СRP, Біофел PCHR, Нобівак Tricat Trio,Вакцина Фелоцел-4 . Загальна профілактика вірусних респіраторних хвороб кішок, так само як і при інших інфекціях, спрямована на суворе дотримання ветеринарно-санітарних та зоогігієнічних правил годівлі, догляду та утримання кішок. 

Враховуючи, що найбільше поширення дані хвороби мають при груповому утриманні тварин, необхідно передбачати обов'язкове карантинування всіх тварин, які надходять до розплідників та притулків. Приміщення для тварин, а також інвентар, спорядження, предмети догляду піддають планової дезінфекції, дезінсекції та дератизації.

Особливо слід підкреслити необхідність контрольної діагностики щодо прихованого вірусоносій всіх племінних тварин, враховуючи велику ймовірність статевого і внутрішньоутробного зараження. Кошенят щеплять, починаючи з 8-тижневого віку. Ревакцинацію проводять через 2-4 тижні, далі щороку.