Для знищення бліх та волосоїдів  та профілактики зараження використовують: 

Антипаразитарні нашийники. Вибираючи нашийник для кота, звертайте увагу на маркування. Виріб повинен бути маркований «Для котів», нашийники для собак не можна використовувати. Нашийники Скайвет,Зоосет та інші.

Шампуні від бліх досить ефективні у боротьбі з паразитами. Але при покупці обов'язково перевірте, чи призначений цей засіб саме для котів. Шампуні доречно застосовувати як додатковий засіб.Шампунь Скайвет з пропоксуром,інші.

Спреї та аерозолі від бліх та волосоїдів можна віднести до досить дієвих методів у боротьбі з ектопаразитами у котів. Використовують засіб лише після прочитання інструкції.Спрей Зоосет з фіпронілом,спрей Скайвет з пропоксуром,Екстразоль,інші

Краплі від ектопаразитів для котів — найефективніший і найпростіший метод, який допомагає не тільки вивести паразитів, а й надовго забути про їхнє існування. Ектопаразіти не з'являться протягом одного-двох місяців. Активні компоненти крапель потрапляють у кровотік та розносяться по всій поверхні шкіри, згубно діючи на паразитів. Краплі Скайвет,Зоосет,Фіпрен,Вектра,Адвантейд.
Застосовують кішкам для боротьби з бліхами на всіх фазах розвитку паразита (яйце-личинка-лялечка-доросла особина), а також у комплексній програмі лікування та профілактики алергічного дерматиту, що викликається бліхами. Препарат застосовують кішкам одноразово, зовнішньо, на суху неушкоджену шкіру. Повторну обробку рекомендується проводити через 30 днів.
Деякі краплі усувають і гельмінтів:Принокат,Селафорт.

Пігулки від ектопаразитів. Принцип їхньої дії досить простий: активні компоненти потрапляють у кров тварини і при укусах паразита просто отруюються та гинуть.Квадро Таб таблетки,Вормідекс гранули.

Суспензія від ектопаразитів та гельмінтів Квадро вет

Уточнювати дозування та методи застосування слід в інструкції та під контролем ветеринара.