При трихомоноз імунітет виникає на пізніх стадіях розвитку хвороби. До того ж він не стійкий, а при ослабленій реактивності організму можливе повторне зараження.
Профілактику трихомонозу птиці проводять, починаючи з 10-12-добового віку, комплексним антимікробним препаратом широкого спектра дії протягом двох діб (наприклад, Броваф з комбікормом у співвідношенні 1:500). Надалі такі профілактичні курси повторюють кожні два тижні ще тричі.
Для лікування трихомонозу використовують Брометронід-новий, який застосовують у суміші з кормом до повного зникнення клінічних ознак. Тяжко хворий птах слід відсадити і додатково пролікувати антибіотиком на основі енрофлаксацину (Байтрил, Енрофлокс). У цьому птаху обов'язково дають вітамін А, чи полівітамінні препарати. Також використовують Бровасептол у дозі по 150 мг на 1 кг щодня дві доби поспіль. Через три доби курс терапії повторюють.

Надалі для оздоровлення господарства дотримуються загальних зооветеринатних вимог, таких як:

  • ізольоване вирощування молодняку та дорослого птаха,
  • дотримання належного санітарного стану та виконання необхідних ветеринатно-санітарних заходів,
  • батьківське поголів'я використовується лише один-два роки, після чого проводиться його повна заміна вирощеним здоровим молодняком.