Хворій птиці в носові ходи вводять по кілька крапель 1-2% розчину протарголу, 2% борної кислоти, 30% альбуциду і розчини підтитрованого в ветеринарній лабораторії антибіотика. Корочки ексудату, що утворилися у носових отворів, видаляють зволоженою ваткою. Для групової обробки хворого птаха застосовують аерозольну інгаляцію з підтитрованим антибіотиком, вітамінами, розчинними сульфаніламідними та нітрофурановими препаратами. Лікування хворого птаха проводять 2-3 рази на добу 3-4 дні поспіль. Тривалість інгаляції становить 30-40 хвилин.
У напувалку додавати невелику кількість аскорбінової кислоти.
Профілактика риніту та синуситу у птиці полягає у дотриманні правил транспортування молодняку, усунення у приміщенні вогкості та протягів. Тобто попередження переохолодження птиці. Молодняк, що побув під дощем або переохолодження, необхідно терміново перевести в тепле сухе приміщення; курчат обігрівають інфрачервоними лампами.
Використовують препарати для зміцнення імунної системи Плацевіт біодоза 5 мл препарату розводять в 1 л води (робочий розчин) і заповнюють їм напувалку для птахів з розрахунку 2-х годинної потреби птахів у воді. Випоювання проводять протягом 2 годин 1 раз на день у період 4-5 днів поспіль. Перед випоюванням препарату птицю витримують без води протягом 1 години.
Також для підвищення резистентності організму птиці застосовувати з кормом Премікс профі Бройлер 2,5% (2,5 г на 1 кг корму) або Премікс профі Універсал із розрахунку 6 г на 10 голів.