Основна профілактика полягає у переключенні уваги поросят з один одного на навколишні предмети. Для цього можна використовувати різні "іграшки" для свиней. Наприклад вироби з дерева, гуми, ланцюги, що звисають, та інше. Можна обладнати спеціальні годівниці на стінах і підлозі, куди помістити солому або брикетовану кухонну сіль/мінерально-вуглеводні льодяники. Добре зарекомендувала себе у традиційному свинарстві зоотехнічна практика усунення хвостів. Купірування – це обрізання хвоста на 1/3 або половину за допомогою електричних або газових купувальників. Хоча у низці країн через міркування добробуту тварин це вже заборонено.

 

 

Використання великої кількості соломи на всіх стадіях виробництва – це умова номер один у запобіганні канібалізму. Вона може роздаватися операторами ферми вручну або для цього можуть бути використані спеціальні бункерні годівниці. Слід дозувати щоденну дачу соломи для тварин. Використання більшої кількості соломи, ніж тварини можуть зажадати, призведе до її «залежування» в кутах приміщень. Що, у свою чергу, може послужити ідеальним середовищем для розвитку бактерій. Важливим моментом є якість соломи. Мокру/'з запахом' або чорним нальотом солому слід використовувати тільки для компосту. Не пропонуйте цю солому для коней / великої рогатої худоби / кіз та інших тварин. Основна причина цього – небезпека мікотоксикозу.

 

 

ЛІКУВАННЯ


Дуже часто канібалізму піддаються хворі і тварини, що відстали в рості. Тому ізоляція хворих тварин та формування з них окремих груп для лікування – відіграє важливу роль. Антибіотик одноразового введення та нетривалої дії (SISAAB) Forcyl swine – дозволить швидко відновити здоров'я тварин. Одноразове введення дози 8 мг/кг (1 мл/20 кг) з періодом очікування 9 днів. Поряд із лікуванням важливим фактором є зняття дискомфортного стресового стану у тварини.
Додавання грубих кормів до раціону допоможе зняти кормовий стрес. Використання пива перед/після пологів допоможе зняти стрес у першопоросок. Грамотний менеджмент з використанням електролітів після опитування допоможе зняти післяпологовий стрес у свиноматок.