Надмірна вага у собак не завжди виходить усунути за допомогою дієти та підвищення фізичного навантаження. Якщо ці методи не працюють, доводиться вдаватися до медикаментозної терапії. Застосовують препарати для придушення апетиту у собаки та створення перешкоди для засвоєння жирів, а також препарати для придушення апетиту та активізації обмінних процесів. Але застосування лікарських препаратів слід розглядати як крайню міру. Це пов'язано з тим, що препарат може давати збої, і можуть бути побічні ефекти. Дуже часто собака, навпаки, починає більше їсти через почуття голоду, що сприяє ще більшому набору ваги.
Лікування має мати комплексний і довготривалий характер. Величезне значення надається дієті та фізичним навантаженням, якщо ж ожиріння викликане патологіями внутрішніх органів, для початку потрібно усунути недугу, а потім уже боротися із зайвими кілограмами.
Дієта для опасистих собак при ожирінні є основним фактором терапії. У жодному разі не можна змушувати тварину голодувати, це завдасть ще більшої шкоди здоров'ю. Харчування собаки дробове, суворо дозоване. Дорослих собак доцільно годувати так: великого — 3 десь у день, маленького — 4. Літніх псів годують 1 разів у день. Це необхідно для розвантаження підшлункової залози та нормалізації метаболізму. Краще використовувати сухий корм, але не той, що ви давали вихованцю раніше. Потрібний спеціальний дієтичний корм для собак при ожирінні,наприклад Корм Еверленд для собак стерилізованих та схильних до ожиріння з качкою 15кг. Він містить багато вітамінів, а ось кількість калорій у ньому обмежена. Шукайте корми з маркуванням grain-free (беззерновим) та уважно читайте інструкцію, щоб не перевищувати дозування.
Гуляючи з собакою, поступово збільшуйте час і маршрут – з кожним днем на кілометр. Коли вона почне худнути, додавайте фізичні навантаження - біг, стрибки, плавання. Сприяє схудненню відвідування спеціальних майданчиків у кінологічному центрі, де тварині підберуть індивідуальну програму зі зниження ваги.