Лікування отодектозу полягає в наступному:
Механічна очистка - видалення кліщів, їх яєць, кірки та ексудату,необхідно забрати з вушних каналів собаки наслідки життєдіяльності паразитів. Для цього розроблені спеціальні лосьони для очищення вух.  Добре підходять лосьони Отіфрі, Аурікап.
Не потрібно заливати у вуха перекис, хлоргексидин, відвар ромашки тощо,застосовувати такі розчини з обережністю.Заливання в вуха може спричинити серйозні наслідки. Такі як втрата слуху, або хронічний отит. Застосування таких розчинів може і дешевше ніж лосьони,але ж лосьони мають особливі протизапальні властивості ,котрі необхідні при лікуванні отодектозу.
  У сучасній ветеринарній аптеці представлений найширший вибір препаратів, проте призначити їх має лише ветеринарний лікар, враховуючи ступінь зараженості та фізіологію тварини.
В очищені вушні канали вводяться призначені лікарем препарати. Найчастіше це краплі комплексної дії, такі як Отофлокс,та антибактеріальні краплі (Левоксі Ото,Цифлодекс,Отібіовін та інш.) Також призначають краплі для підсилення місцевого імунітету -краплі Зоосет вушні. Добре працює акаріцидна Новертинова мазь.
 Додатково можуть бути призначені мазі комплексної дії (протипаразитарна+протигрибкова+антибактеріальна+протисвербіжна), такі як мазь Орідерміл,Отігель,Санодерм.
Наразі також почали застосовувати протипаразитарні засоби спот-он (краплі на холку)- краплі Селафорт,краплі Принокат та інш.;протипаразитарні таблетки Квадро ТАБ,суспензія Квадро ВЕТ
Іноді додатково застосовують імуномодулятори підтримки імунітету організму: Плацестім,Катозал,Фосбевіт,Стімул 
Антибіотики ін'єкційні чи в таблетках при показаннях (гнойні отіти,важкий стан тварини).
  Важливо пам'ятати, що самолікування може нашкодити вашому вихованцю. Діагностика у лікаря займає всього 10 хвилин часу, але, перебуваючи під наглядом ветеринарного лікаря, ваша тварина буде в безпеці.