Лікування отогематоми спрямоване на видалення крові та лімфи, що скупчилася. На першому етапі лікування лікар може запропонувати проведення пункції з подальшою аспірацією вмісту і введенням у порожнину лікарських засобів. Якщо отогематома утворилася через розчісування внаслідок свербежу, слід звернути увагу на лікування основного захворювання (отиту, алергії, отодектозу тощо), запобігши, таким чином, виникненню рецидивів отогематоми.

У разі рецидиву необхідне хірургічне втручання. Над гематомою вушної раковини з внутрішнього боку розсікають шкіру, роблячи досить довгий прямий або S-подібний розріз, за якого менш імовірна рубцева деформація вушної раковини під час подальшого загоєння. З порожнини видаляють згустки крові та фібрину. Відокремлену від основи хряща шкіру притискають і фіксують наскрізними стібками. Стібки накладають у шаховому порядку вздовж вуха, щоб не допустити порушення кровообігу. ха, щоб не допустити порушення кровообігу. Цей метод забезпечує постійний відтік рідини до повного загоєння порожнини.

Профілактика розвитку отогематоми в котів полягає в запобіганні виникненню захворювань, що супроводжуються свербінням і травмами вушних раковин під час розчісування (отит, отодектоз, блошиний дерматит). З цією метою власнику слід регулярно оглядати і промивати вуха улюбленця за допомогою спеціальних лосьйонів (Аурікап, Отомін, Отіфрі) і обробляти його від бліх і кліщів. Для котів застосовують Флевокс, Вормазол, Адвантейдж)