При дерматофітозах собак проводять індивідуальну комплексну етіотропну, патогенетичну та симптоматичну терапію.
Етіотропна терапія. Як специфічні засоби лікування собак і кішок, хворих на мікроспорію та трихофітію, широко використовуються моновалентні та асоційовані вакцини проти зазначених хвороб (Вакдерм, Біокан М, Полівак). Унікальною особливістю даних вакцин є їхня здатність не лише профілактувати зазначені дерматофітози, а й здійснювати специфічну лікувальну дію на різних стадіях розвитку хвороби.
При нез'ясованій етіології дерматофітозів ефективні наступні асоційовані вакцини: Вакдерм, Вакдерм-F, Мікродерм та Полівак-ТМ також у лікувальних дозах, переважно дворазово, а при несприятливому перебігу хвороби – триразово.
Патогенетична терапія. З метою активізації гуморального та клітинного імунітету слід рекомендувати внутрішньом'язове та підшкірне застосування нових імуномодуляторів (Плацевіт-форте) та ін.
Для обробки уражених ділянок шкіри як зовнішні засоби широко використовується Санодерм, мазь Ям, Унісан. Зазначені мазі наносять на вогнище ураження згідно з настановами щодо їх застосування. Для прискореного відновлення волосяних фолікул та шерстного покриву тварини рекомендується щоденний прийом препаратів осадженої сірки та полівітамінів з мікроелементами (Цедавіт, Сірка кормова та ін.) протягом усього курсу лікування.