Найбільш важливим, безумовно, є лікування основного захворювання, яке призвело до накопичення рідини у черевній порожнині у собаки. Для правильного лікування основного захворювання необхідно поставити точний діагноз. Усунення асциту, як такого, є боротьбою зі слідством, а не лікуванням, але буває життєво необхідним заходом, а іноді, на жаль, практично єдино можливим заходом, хоч і тимчасово, але кардинально покращує стан тяжко хворої тварини.


Такими заходами можуть бути:
- Терапевтичний абдоменоцентез для видалення великої кількості рідини з черевної порожнини, особливо у випадку, коли рідини дуже багато і вона створює компресію внутрішніх органів та діафрагми, утруднює дихання.
- діуретики (сечогінні засоби) для посилення екскреції рідини.
- Киснева терапія для тварин, які мають проблеми з диханням.
- внутрішньовенне введення рідин у разі дегідратації або шоку.
- Переливання крові.
- Антибіотикотерапія, якщо є інфекційний процес.


Власникам тварини з асцитом важливо розуміти, що скупчення рідини в животі – це дуже серйозна ознака, що вказує на те, що вихованець потребує термінової кваліфікованої допомоги.


Призначаються препарати підтримки всіх систем організму:

  • Антибіотики (т.к. серозна рідина є сприятливим середовищем у розвиток бактеріальної інфекції). Тут препаратами вибору можуть стати цефтріаксон, цефазолін (роблять внутрішньом'язово, попередньо розчинивши вміст у розчині новокаїну).
  • Діуретики для зниження обсягу рідини, що виділяється. Однак слід враховувати низку протипоказань при серцевих та ниркових патологіях.
  • Глюкокортикоїди можуть трохи полегшити загальний стан собаки. Однак препарати не можна застосовувати тривалим курсом через низку протипоказань.