Метою годування кнурів-виробників є отримання від них якісної спермопродукції, підтримка їх у стані заводської вгодованості та високої статевої активності за збереження здоров'я та максимальних термінів господарського використання. Обмін речовин у кнурів-плідників протікає досить інтенсивно. Дорослий кнур при правильному годуванні виділяє за один садок до 500-600 мл сперми. На її утворення, а також заповнення енергії, що витрачається в процесі злучки або взяття сперми, потрібна значна кількість енергії та поживних речовин корму. Потреба кнурів в енергії та поживних речовин залежить від породи, віку, живої маси, вгодованості, індивідуальних особливостей та інтенсивності їх використання. Молодих кнурів (від 1 до 2 років з живою масою до 200 кг) використовують помірно – до 6-8 садків, а дорослих (старше 2 років) – інтенсивно – до 20 садків на місяць.

 

 

Корми, що використовуються в раціонах годівлі кнурів-виробників, повинні бути якісними, а їх поєднання — давати високу концентрацію енергії та набір поживних речовин, необхідних для підвищення відтворювальних здібностей цієї групи тварин.

Комбікорми для кнурів можна приготувати з використанням БМВС для свиноматок, вироблених фірмами Shencon, BestMix, FeedLine. Склад комбікормів та норми запровадження БМВС такі ж як і для свиноматок.

Добова дача повнораційного комбікорму має становити 4-4,5 кг (100 % раціону), що забезпечує заводську вгодованість та гарну якість спермопродукції. У періоди неінтенсивного використання кнурів, існуючі норми харчування знижують на 10-15 %.