Вибір раціону та варіантів харчування залежить багато від чого: породи собаки, її розміру, ваги, здоров'я, умов утримання, способу життя. Проте є певний набір правил годівлі собак. Годувати собаку необхідно в той же час, а після годування прибирати миску. Найкращий час годування після прогулянки. Важливо не давати собаці їжу між годуваннями. Кратність годівлі також індивідуальна. Дорослого здорового собаку годують 2-3 рази на день. Маленьке цуценя - 4-6 разів на день. Старим і хворим собакам потрібне частіше годування маленькими порціями. Зростаючих годують більше (щодо їх маси), щоб вони нормально розвивалися, а дорослих і літніх собак ледь недогодовують, щоб уникнути ожиріння. Розраховують кількість корму масою тварини, а потім коригується спостереженням за собакою.

Найбільш важливі елементи у харчуванні собак це:

1. Вода - її вміст у різних кормах неоднаковий. Тому миска із чистою свіжою водою, на відміну від миски з кормом, завжди має бути у зоні доступу собаки.

2. Білки тваринного походження. Основним джерелом є насамперед м'яса.

3. Вуглеводи, які собака отримує зазвичай у вигляді цукрів та крохмалю, із зернової їжі.

4. Жири виконують у харчуванні собаки важливу енергетичну функцію. Їх кількість має бути достатньою, але не надмірною.

5. Мінерали: кухонна сіль – 2%, фосфор – 1%, кальцій – 1%, магній – 0,5%.

Годувати собаку натуральними кормами, сухими чи консервованими вирішує господар. Кожен із способів годівлі є як плюси, так і мінуси.
Під час годування натуральними продуктами можна простежити за якістю продуктів. Вони не містять консервантів, емульгаторів та штучних барвників. У разі виникнення алергії можна легко замінити один продукт на інший. Однак доводиться багато часу витрачати на придбання продуктів та приготування їжі. Самостійно складений раціон харчування вимагає застосування вітамінно-мінеральних добавок. Натуральний корм дорожчий за сухий або консервований.


Сухий та консервований корм готовий до вживання. Норма годування розрахована та вказана на упаковці. Корм збалансований. Різноманітність кормів дозволяє індивідуально підібрати продукт виходячи із віку, способу життя та здоров'я тварини. Ці корми легко брати з собою, вони дешевші за натуральні. У той же час немає впевненості у складі корму. У таких кормах можуть міститися емульгатори та консерванти, здатні викликати алергію та захворювання у тварини.

Готові до вживання корму поділяються на класи:

  • Економічні (economy). Дешеві корми, у складі яких – м'ясо старих, хворих, полеглих тварин, відходи з бійні.
  • Користувальницькі (regular). Якість вища, однак, серед інгредієнтів – підсолоджувачі та синтетичні барвники (сильні алергени).
  • Першосортні (premium) та високоякісні (performance) – чудово засвоюються і менше витрачаються, запобігають захворюванням серцево-судинної та сечо-статевої систем, нирок, кістяка.

Необхідно враховувати країну-виробника, які використовуються консерванти та харчові барвники, а також вміст поживних речовин.
Вибір корму залежить виключно від переваг домашнього улюбленця і, звичайно, ваших доходів. Радимо придбати продукцію різних марок і поспостерігати за песиком протягом 2-3 днів. Він сам вибере корм – вам залишиться лише своєчасно купувати смачність на ринку та не забувати про годування вихованця.

І найголовніше: використовуйте лише відповідний для собаки раціон, не змішуйте сухий корм із «домашнім», змінюйте тип харчування тварини поступово