Кератит - офтальмологічне захворювання у котів і кішок, при якому відбувається запалення рогівки ока. Ця недуга зустрічається серед кішок різних поколінь, навіть у кошенят. Запальний процес у рогівці супроводжується явним помутнінням, що відразу впадає в очі. 
Симптоми при кератиті проявляються в міру розвитку захворювання. Спочатку рогівка втрачає звичну яскравість і стає каламутною. У ній проростають капіляри, спостерігається незначна шорсткість.

У міру скупчення рідини (інфільтрату) в рогівці, верхня частина ока починає припухати. Кішка безперервно "плаче", в куточках очей помітні скупчення гною. Уже на цій стадії небезпечно ігнорувати хворого вихованця. За третьої стадії, коли хвороба зайшла занадто далеко, повноцінне або навіть часткове відновлення зору неможливе. На рогівці утворюються рубці.

Під час діагностики особливу увагу варто приділити сльозотечі - це перша діагностична ознака. Також варто звернути увагу на нездатність тварини повністю підняти повіку, візуально очі будуть виглядати несиметрично.

У ветеринарній клініці для визначення характеру запалення використовують слізний тест, який допоможе визначити достатність продукції слізної рідини і, як наслідок, виключити або підтвердити синдром "сухого ока".