Блефарит - це запалення повік.
Видів блефариту у кішок кілька, і від них залежить, який вигляд матимуть повіки у хворого вихованця: лускатий, мейбомієвий і виразковий. 
Загальними симптомами є: свербіж, сльозотеча, набряк і почервоніння повік.

Лускатий блефарит. Найпоширеніший вид запалення. Найчастіше з нього розвиваються інші. Повіки спочатку червоніють і набрякають. Краї стають товстими, щільними. Там, де ростуть вії, можна помітити сіруваті лусочки. Поступово на їхньому місці можна помітити виділення гною. Згодом вії випадають.

Виразковий блефарит. Розвивається спочатку лускатий блефарит. Коли скоринки гною підсихають і відпадають, то на поверхні повіки утворюється виразкова поверхня. Виразки - це рана, а вона завжди є воротами інфекції. Запалення лише ускладнюється, адже патогенні мікроорганізми не "упустять шанс" через них проникнути в організм. У міру розвитку захворювання деякі ділянки зарубцьовуються. А це призводить до стягування шкірних покривів. У результаті відбувається заворот або виворіт повіки. Вії не ростуть, повіка повністю не прикриває очей.

Мейбомієвий блефарит розвивається через посилене виділення секрету з мейбомієвих залоз. Край повіки помітно потовщується і червоніє. Гній з'являється досить швидко через те, що патогенна мікрофлора змогла проникнути в протоку цих самих залоз.

Причини захворювання патогенні мікроорганізми, віруси і бактерії. З бактерій найчастіше блефарит у кішок спричиняють гноєтворні коки (стафіло- і стрепто-). Паразити, зокрема підшкірні кліщі (захворювання називаються демодекоз, саркоптоз). Тільки уражаються не тільки повіки, а й мордочка, шия. Грибки найчастіше це збудники трихоспорії та мікроспорії (лишаю). Алергія на їжу, на ліки, пил, рослини також може бути причиною блефариту. Травма ока, рани, себорея можуть призвести до цього захворювання.