Інволюція матки - це стадія, де матка корови відновлює свій звичайний розмір після отелення. Будь-яка затримка в процесі інволюції може порушити виробничий цикл, викликати проблеми із відтворенням та збільшити швидкість вибракування корів.
Репродуктивні проблеми часто пов'язані із циклічними функціями яєчників. Тим не менш, відновлення не слід упускати з уваги. Інволюція матки є природним процесом, який відбувається після отелення та виходу посліду. В основному він активується простагландинами, тобто гормонами, розташованими в матці. Ці гормони запускають вигнання плацентарних залишків; вони також призводять до зменшення розмірів маткових м'язів.
Інволюція матки відноситься до процесу відновлення, який має завершитись через 30 днів після отелення.
У молочних корів інволюція, що відбувається більше 35 днів після отелення, може призвести до справжніх фізіологічних дисфункцій і негативно впливає на їх репродуктивну здатність. Це захворювання називається субінволюцією матки (subinvolutio uteri). Загалом, понад 10% корів у стаді схильні до цього захворювання.

Причини захворювання включають:

  • травматичний готелі
  • ураження ендометрію,
  • ендометрит та метрит
  • проблеми з харчуванням (молочна лихоманка, кетоз ...).

Затримка інволюції матки може мати серйозні наслідки для стану здоров'я корови, її здатності до розмноження та загальної організації стада. Початок еструсу відкладається; інтервал між отелом та штучним заплідненням збільшується на 5-7 днів і більше. Шанс успіху при заплідненні зменшується приблизно на 20%. Крім того, існує більш високий ризик розвитку кістозних яєчників та частоти вибракування (+5-10%). Непродуктивність корови також збільшується на 18 днів, що збільшує економічні наслідки.