Піодерміти (Phiodermitis) це гнійничкові захворювання шкіри: остеофолікуліт, фолікуліт, фурункул, карбункул, акне. 

Фолікуліт (Folliculitis) - гнійне запалення волосяної сумки (фолікула). Спочатку розвивається остеофомікуліт, потім у процес залучаються навколишнє волосся тканини. 

Фурункул (Furunculus) – гнійно-некротичне запалення волосяного мішечка, сальної залози та суміжної тканини з наступним омертвленням; Декілька фурункулів, зливаючись, утворюють карбункул (Carbunculus).

Акне - різновид фолікуліту, для якого характерна закупорка вивідних проток сальних залоз з подальшим залученням їх у запальний процес.

Причиною захворювання є впровадження у волосяні фолікули та сальні залози золотистого чи білого стафілококів. Сприяють виникненню захворювання потертості, подряпини, забруднення та мацерація шкіри, вітамінно-мінеральна недостатність, демодекоз, свербіж, розчісування, алергія та ін.

Основними ознаками хвороби є почервоніння та утворення над поверхнею шкіри вузлика (папули), гнійничка (пустули) з утворенням у центрі стрижня. При карбункулі процес протікає важче (висока температура тіла, порушення серцевої діяльності, зміна складу крові та ін.). Для акне характерні вузлики величиною від конопляного зерна до горошини (червоного чи сірого кольору, щільної консистенції). Приблизно через 2 дні вони перетворюються на бульбашки, наповнені серозним ексудатом. У кішок акне часто стають хронічними і важко виліковуються.