Парагрип-3 великої рогатої худоби (інфекційний бронхіт, бронхопневмонія, гострий катар верхніх дихальних шляхів, транспортна лихоманка, параінфлуєнца-3, parainfluenza-3 bovum) – гостре контагіозне захворювання, що характеризується катарально ступами сухого , хворобливого кашлю, катаральним кон'юнктивітом Вірус парагрипу-3 (PI-3). РНК-вірус. Належить до сімейства Paramyxoviridae. Інфекції, викликані PI-3, поширені у великої рогатої худоби. Хоча PI-3 здатний викликати клінічне захворювання, він зазвичай асоціюється з легкими чи субклінічними інфекціями. Найбільш важлива роль PI-3 як тригер, який може призвести до розвитку вторинної бактеріальної пневмонії. Передається при прямому контакті або через аерозолі від зараженої тварини до здорової тварини.
КЛІНІЧНІ ОЗНАКИ: Респіраторні ознаки: лихоманка, кашель, серозні виділення з носа та слізної рідини, а також прискорене дихання та легеневі звуки. Якщо захворювання не ускладнюється бактеріальною пневмонією, клінічні ознаки помірні, зазвичай, без смертності. Легенева консолідація (зазвичай краніовентральна), бронхіт, бронхіоліт та альвеоліт, що призводить до бронхо-інтерстиціальної пневмонії. Тяжкі або смертельні випадки зазвичай супроводжуються супутньою бактеріальною бронхопневмонією.
ДІАГНОЗ: Виявлення PI-3 часто буває важким. Виділення більш імовірно, якщо зразки беруть у тварин, які знаходяться у фазі інкубації, або у фазі гострої інфекції. У гострих фазах ПЛР є швидким тестом з високою специфічністю та найбільшою чутливістю. Парна серологія (ІФА) також можлива.
Диференціальний діагноз. Парагрип-3 диференціюють від інфекційного ринотрахеїту, респіраторно-синтиційної інфекції, вірусної діареї, аденовірусної інфекції, хламідіозу, пастерельозу.