Метрит, запалення матки, спричинене бактеріальною інфекцією і зазвичай спостерігається після отелення. Це відбувається найчастіше після набряків, ускладнених затримкою посліду, двійнею або мертвонародженням. Метрити можуть бути у вигляді легкого захворювання, яке легко лікується до тяжкого, гострого захворювання, яке може бути небезпечним для життя. У міру збільшення інтервалу між отеленнями прояви захворювання стають менш серйозними, а прояв хвороби змінюється від клінічного метриту до клінічного ендометриту (запалення слизової оболонки матки) до субклінічного ендометриту. Клінічний метрит характеризується лихоманкою, смердючим виділенням вульви, маткою з надлишком рідини та відсутністю тонусу. Корова пригнічена, відмовляється від корму. Клінічний метрит найчастіше спостерігається у перші 10 днів після отелення.
Очевидно, зараження матки кишкової паличкою відкриває шлях подальшого зараження іншими бактеріями. Схоже, що певні штами E.coli необхідні для створення середовища, що сприяє зростанню Arcanobacterium pyogenes та Gm-негативних анаеробів. Клостридіальні види бактерій можуть бути частиною бактеріальної суміші, яка призводить до найбільш гострого та тяжкого клінічного метриту.
Імунна система корови зазвичай слабшає під час отелення і це може бути додатково посилено кетозом, молочною лихоманкою та наслідком нестачі мінералів та вітамінів. Крім того, через важкий готель (мертвонародження, двійня і затримка посліду) у корови підвищується ризик розвитку метриту.
Основними симптомами метриту є лихоманка, смердючі виділення з вульви та матки. У матки відсутній тонус при пальпації на пряму кишку, аномальні виділення з матки. Пригнічений стан тварини зі зниженим апетитом.
Діагноз ґрунтується на клінічних ознаках, зокрема, смердючих виділень із вульви.