Колібактеріоз (colibacteriosis) (ешеріхіоз, колідіарея, колісепсис) - гостра інфекційна хвороба молодняку, що викликається патогенною кишковою паличкою і проявляється головним чином діареєю.
Хвороба викликає діарею у молодих телят, віком до 3-4 днів (зазвичай, менше 48 годин). Телята перебувають у депресії, не п'ють і смокчуть, зневоднюються і швидко вмирають. Дуже рясна і рідка діарея характерна. Неадекватне споживання молозива та відсутність антитіл є основною причиною сприйнятливості. Діарея у телят також пов'язана з наявністю вірусних мікроорганізмів, ротавіруса та коронавірусу.
Септичним колібактеріозом, викликаним іншим серотипом, є гостре захворювання з дуже невеликою кількістю діагностичних ознак та найпоширеніша причина гострих, смертельних захворювань у новонароджених телят. Пригнічені, слабкі тварини спочатку мають жар, але швидко стають гіпотермічними. Смертність висока, а ті, що вижили, часто страждають від пост-септичної локалізації інфекції у вигляді артриту, менінгіту або пневмонії. Неадекватна передача пасивного імунітету від плаценти є основним чинником ризику розвитку колібактеріозу.

Діагноз ставлять із урахуванням епізоотологічних даних, клінічних ознак, патологоанатомічних змін. Остаточний діагноз встановлюють за бактеріологічним дослідженням. Захворювання диференціюють від діареї незаразного походження, сальмонельозу, стрептококозу, пастерельозу, адено-, рота- та коронавірусних інфекцій.