Вивих суглоба
При вивиху зміщуються кістки у суглобі. Найчастіше вивих відбувається у молодняку, рідше у дорослої худоби. По тяжкості розрізняють повний чи неповний вивих суглоба. При повному вивиху головка повністю виходить із суглоба. Відповідно при неповному відбувається лише часткове усунення суглоба. Часто вивих суглоба отримує теля при патологічних пологах.
Причиною вивиху суглоба може бути атрофія м'язів, травми падіння або конфлікти між тваринами.
Симптоми: тварина не може ходити або кульгає, набуває неприродного становища, стає пасивною. При повному вивиху суглоба кінцівки відбувається зміна її довжини. Суглоб опухлий. Виникає запальний процес.

Артрит
Артрит – це неспецифічний термін, що означає запалення суглоба. Усі захворювання суглобів у худоби супроводжуються запальним процесом. Артрити включають травматичний артрит, остеохондроз, субхондральні кістозні ураження, септичний (або інфекційний) артрит та остеоартрит (також званий дегенеративним захворюванням суглобів).
Травматичний артрит включає травматичний синовіт і капсуліт, переломи внутрішньосуглобової стружки, розриви зв'язок (розтягування зв'язок), що включають періартикулярні та внутрішньосуглобові зв'язки та остеоартрит. Травматичний артрит трапляється частіше.
Травматичний синовіт та капсуліт – це запалення синовіальної оболонки та капсули фіброзного суглоба, пов'язане з травмою. Може виявлятися від легкої зміни ходи до важкої кульгавості. Травматичний синовіт і капсуліт відрізняються від інших травматичних утворень за допомогою рентгенографії, щоб унеможливити остеохондральні переломи або захворювання. Розрив зв'язок або менісків (у суглобах стегнової кістки) часто можна виключити лише за допомогою діагностичної артроскопії. Остеохондральні переломи діагностуються за допомогою рентгенограми.
Артрит зазвичай призводить до болю та зміненої функції суглоба. Якщо процес активний чи гострий, зазвичай відбувається синовіальний випіт, а оточуючі тканини опухлі та теплі. У тяжких випадках маніпуляції із суглобом викликають біль. У тонших випадках тести на згинання потрібні виявлення кульгавості. Оскільки процес захворювання стає хронічним, діапазон рухів зменшується із фіброзним потовщенням суглобової капсули. Рентгенографічна оцінка необхідна позитивного підтвердження низки захворювань. Артроскопія використовується для точної оцінки ступеня пошкодження суглобового хряща та встановлення прогнозу.

Артроз

Артроз являє собою масове захворювання, яке найчастіше відбувається на фермах, де не дотримуються умов утримання та вигулу тварин. Захворювання в основному вражає задні кінцівки корів та телят. Хвороба може виникати, якщо тварини мало гуляють та ведуть неактивний спосіб життя, а також при годівлі незбалансованими раціонами.

Артроз характеризується тим, що повільно руйнує хрящі. При артрозі вони стають м'якими, розростаються, а потім окостеніють. На початковій стадії захворювання ніяк не проявляє себе. Помітити можна тільки після того, як тварина ходить і настає на кінцівки. При зміні хрящів корова не може повною мірою наступати на ногу, і це може виявлятися у вигляді кульгавості.

Бурсит

При бурсіті відбувається запалення слизових оболонок та синовіальної сумки. В основному бурсити можуть виникати в районі скакального, колінного суглоба, човникової кістки та маклаку. Захворювання найчастіше виникають через неналежний догляд та вирощування молодняку або внаслідок інфекцій в організмі тварин. Бурсит може виникати, якщо корова вдарилася об тверді предмети в корівнику або якщо у тварин відсутня м'яка та тепла підстилка, де вони можуть відпочивати. Бурсити можуть протікати у різній формі та залежать від стадії захворювання.

Поранення

Поранення може бути 2-х типів. До першого відносяться наскрізні рани, а до другого сліпі. При наскрізному ураженні із ураженого місця витікає прозора суглобова рідина. За складом вона тягуча, у ній може бути кров. Якщо ушкодження легке, то кульгавість спочатку не спостерігається. Надалі протягом доби розвивається запалення, і тварині важко пересуватися. Вчасно не вилікувана рана часто є причиною появи гнійного артриту. Поставити остаточний діагноз допомагає рентгенографічне обстеження. Кісткові нарости на суглобах корів — привід звернення до ветеринару.

Розтягування

Часто зустрічається таке захворювання у корів та телят, як розтяг. Воно характеризується порушенням становища кісток. Найчастіше уражаються суглоби нижніх кінцівок. Причиною хвороби служать: різкі рухи та повороти, неправильна постановка ніг; ковзання чи падіння тварини; перевезення корів великі відстані; недостатній догляд та догляд за телятами (виснаження та малорухливість). Результатом може бути не тільки розтяг, а й надрив зв'язок, і навіть частковий відрив кісток. Травма суглоба загрожує серйозним запаленням, що виникає за відсутності лікування. Розтяг суглобів характеризується такими ознаками: тварина починає сильно кульгати; суглобові кістки не зміщені; не порушені згинальні функції кінцівок; наявність хворобливої пухлини у місці поразки; тварина не ступає на травмовану кінцівку. Діагностувати розтяг у корів і телят допомагає рентгенографія. Якщо нездужання невелике, все відбувається самостійно. У складних випадках слід проводити лікування.