Катаракта - це помутніння кришталика.  Катаракта у кішок розвивається, коли в процесі обміну відбувається збій. У результаті настає відмирання клітин і розпад білка, що у великій кількості міститься в кришталику.

Катаракта у кішок, що розвивається, симптоми якої спочатку складно помітити, довгий час не турбує тварин і не впливає на їхню поведінку. Єдина очевидна ознака, яка вказує на те, що у кота катаракта, - змінений колір зіниці.  Катаракта у кішок буває: вроджена; набута.

Вроджена катаракта у кота розвивається на ембріональній стадії. Точні причини цього явища не відомі.

Набута форма захворювання передбачає його швидке прогресування і зазвичай виникає внаслідок перенесених очних або головних травм, інфекцій, тривалого гормонального лікування. Катаракти у тварин, що вразили обидва ока, нерідко розвиваються при ускладненій формі діабету. Найчастіше трапляється стареча катаракта у кішок, симптоми якої проявляються яскравіше, а лікування практично неможливе.

За стадією розвитку хвороби розрізняють такі етапи:

  • Початкова. Коли все тільки починається, то помутніння виникає по краях. Зір трохи падає, вихованець не бачить чітких країв, але все ж розрізняє предмети.
  • Незріла. Мутніє серединка кришталика. Зір падає, зображення розмите.
  • Зріла. Мутніє вся лінза. Тварина розрізняє тільки світло або темно зараз, ніяких предметів вона не бачить, навіть розмитих обрисів. Перезріла. Остання стадія, за якої тварина не те, що вже не розрізняє день і ніч, а зовсім нічого не бачить.

Причини виникнення катаракти у кішок такі: вікова, вроджена, травматична і викликана порушенням обміну речовин. Симптоми катаракти у кішок не помітити складно. Досить просто подивитися в очі. Коли кришталик мутніє, то замість чорної зіниці видно молочну пляму.