Абсцесом називається гнійне утворення під шкірою вихованця. Є кілька видів абсцесів, які різняться по локалізації:
Поверхневий – розташовується безпосередньо під шкірою, відрізняється невеликими розмірами та рідко призводить до ускладнень. 
Глибокий – може розвиватися між фасціями м'язів, підшкірно-жирової клітковини. Рідко височіють над поверхнею, щільні на дотик. 

Частою причиною абсцесу є механічні ушкодження. При укусах чи подряпинах у рану заноситься інфекція, що може розвинутися у гнійник. Травми кішки отримують при бійках, найпоширеніші місця – це морда та спина. Тварина може отримати скалку на лапу, де в умовах відсутності доступу та нагноєння стороннього агента може розвинутись запалення.

Нерідко розвиток абсцесів дома уколів, якщо нехтують правилами антисептики. Також виникають нагноєння в ротовій порожнині, що відбуваються через пошкодження слизової від дрібних кісток або їх уламків.

Одонтогенні абсцеси можливі при каріозних ураженнях зубів та від зламаного зуба. Нагноєння розвивається в області кореня зуба і небезпечне залученням до кістки щелепи. Абсцес прианальної області – при запаленні залоз параанальної залози може бути гнійник. Дані залози відповідають за мітку кішкою території, при їх ураженні кішка випромінює неприємний запах, постійно вилизує хворе місце. Абсцес протікає у кілька етапів. Які різняться за своїми проявами:
 

  • Почервоніння – виникає на місці травми, є першою ознакою запалення, що почалося. 
  • Набряк - спочатку він може бути незначним і не виділяться на тлі навколишніх тканин з розвитком гнійного процесу порожнина збільшується в розмірах, і абсцес ставати помітним. 
  • Флюктуація – ознака гнійного вмісту. Виявляється як відчуття переливання рідини всередині порожнини, при биття з одного боку поштовхи відчуваються з протилежного боку.

При тривалому перебігу абсцесу уражена область покривається лисинами, а може взагалі облисіти. Некроз і витикання гною - виникає при сприятливому перебігу, якщо тварина молода і має хороший імунітет. Існують і загальні симптоми – слабкість, різка хворобливість. За наявності абсцесу на шиї кішка перестає вилизуватися, шерсть стає тьмяною та сальною. В області кінцівок біль, що викликається абсцесом, може призводити до кульгавості.