А-гіповітаміноз кішок виникає при нестачі в організмі вітаміну А. У випадках дефіциту ретинолу відзначається метаплазія миготливого, кубічного та циліндричного епітелію в ороговілий, знижується фагоцитоз лейкоцитів, порушується метаболізм нуклеїнових кислот та нуклеотидів; зменшується засвоєння фосфору кістками, а також синтез аскорбінової та фолієвої кислот, зорового пурпуру, підвищується активність остеобластів, що призводить до надмірного відкладення сполук кальцію у окістя. З огляду на порушення цілісності епітелію слизових оболонок знижуються захисні властивості організму до несприятливим чинникам довкілля.

Тварина пригнічена, апетит відсутній або спотворений, реєструються нервові судоми, гострота зору знижена, у кошенят затримується ріст зубів, часті проноси, шерстий покрив тьмяний, рясне відділення епідермісу, випадання вовни в області вушних раковин, лицьової поверхні. 

Діагноз ставлять на підставі клінічних ознак, лабораторних досліджень проб печінки та сироватки крові на вміст ретинолу.