Бурсит свиней - опухання шкірного покриву над кістками, що виступають (ліктів, наприклад). Виникає при постійному тиску на частини тіла, що виступають, або при травматизмі. Шкіра над кісткою товщає доти, доки не утворюється помітна м'яка пухлина. Як правило, бурсит розвивається в репродукторі, особливо там, де підлога дуже неякісна, але частіше в приміщенні для вилучень, де щілинна підлога має великі щілини. З віком свиня стає важчим, і тиск на її задні кінцівки також зростає. Бурсит розвивається на бічних частинах колін і ліктів, а також над чашкою коліна. Такі пухлини називають бурсами, хоча, строго кажучи, вони не є такими. Цей термін означає запалення бурси, що покриває сухожилля. Старі, подряпані підлоги посилюють ймовірність травматизму, пошкодження шкірного покриву та подальшого зараження. Особливу небезпеку становить волога брудна підлога.
З'ясуйте, що конкретно є причиною травматизму свиней, і змініть покриття або навколишнє середовище.

КЛІНІЧНІ ОЗНАКИ
Захворювання може розвинутись у 1-2-тижневих поросят у репродукторі з широкими щілинами у підлозі. Але особливо небезпечні металеві лозини. Більшість пухлин утворюється на задніх кінцівках, під коліном, а також з боків ліктів. При повторних травмах рана збільшується та випромінює рідину. Це типово для свиней вагою 30-70 кг.
При зараженні Mycoplasma hyosynoviae пухлини розташовуються біля основи хвоста, над лопатками та колінами.

ЛІКУВАННЯ

  • Спеціального курсу лікування, який пригнічує реакцію кісток, немає. Просто перемістіть свиней у приміщення з гарною підстилкою.
  • Якщо сталося бактеріальне зараження пухлин, зробіть ін'єкцію окситетрацикліну та ампіциліну.
  • При зараженні Mycoplasma hyosynoviae використовуйте лінкоміцин або тіамулін.
  • Більшість пошкоджень не потребує лікування.

КОНТРОЛЬ І ПРОФІЛАКТИКА

  • Перемістіть вражених тварин у приміщення з рясним підстилкою
  • Визначте, який тип підлог викликає бурсит, та змініть його.